Vopsea lavabila exterior AGN Depot, alba, 15L
- Importator direct: Prețuri mici, direct de la fabrică.
- Livrare rapidă: oriunde în țară.
- Stocuri mari: Marfă pe stoc, gata de livrare.
- Plata în rate: Prin TBI sau smartBT.
Devino partenerul AGN!
Dacă ești meșter sau ai o firmă de constructii, îți oferim condiții speciale la produse și o colaborare pe termen lung.
Îți recomandăm și:
Descriere
Vopseaua lavabilă de exterior AGN Depot este o vopsea murală albă, pe bază de copolimer acrilic în emulsie apoasă și nisip de cuarț. Este destinată finisării suprafețelor exterioare, unde este necesar un strat uniform, aplicabil cu pensula sau rola.
Produsul nu se diluează și se aplică în cel puțin 2 straturi. Are consum orientativ de 7-8 m²/L/strat, uscare superficială în aproximativ 30 de minute și permite aplicarea unui nou strat după circa 4 ore. După aplicare, suprafața exterioară trebuie protejată de ploaie până la uscarea completă.
Specificații tehnice
| Cod produs | 0000000007542 |
| Tip produs | Vopsea lavabila |
| Utilizare | exterior |
| Culoare | alba |
| Brand | AGN Depot |
| Cantitate | 15L |
| Diluare | nu se dilueaza |
| Aplicare | pensulă sau un roller |
| Conditii optime aplicare | 10-30°C |
| Consum | 7-8m²/L/strat |
| Depozitare | In spatii acoperite, uscate, aerisite, ferite de umiditate, radiatii solare, surse de caldura si foc deschis. Pe exterior protejati de ploaie ~48 ore (polimerizare ~10 zile). |
| Natura liantului | Copolimer acrilic in emulsie apoasa |
| Solvent | Apa |
| Masa volumica | 1,70 ± 0,05 kg/l (baza alba) |
| Vascozitate | 52000 ± 2400 cps la 30 °C (UNI 8902) |
| Granulometrie | maxima cuart 0,08 mm |
| Rezistenta la spalaficare UNI EN 11998 | >5000 cicluri, optima (UNI 10560). Rezistent la substante bazice (UNI 10795). |
| Stralucire | - |
| Uscare superficiala | - |
| Acoperire straturi | 30 min |
| Temperatura mediu | dupa circa 4 ore |
| Umiditate relativa mediu | +8 °C / +35 °C |
| Temperatura suport | <75% |
| Umiditate suport | +5 °C / +35 °C |
| Numar straturi | <10% |
| Temperatura conservare | cel putin 2 straturi |
| Atribute nefiltrabile | +5 °C / +30 °C |
Documente tehnice
