Vopsea lavabila Tempera interior AGN Depot, alba, 15L
- Importator direct: Prețuri mici, direct de la fabrică.
- Livrare rapidă: oriunde în țară.
- Stocuri mari: Marfă pe stoc, gata de livrare.
- Plata în rate: Prin TBI sau smartBT.
Devino partenerul AGN!
Dacă ești meșter sau ai o firmă de constructii, îți oferim condiții speciale la produse și o colaborare pe termen lung.
Îți recomandăm și:
Descriere
Vopseaua lavabilă Tempera AGN Depot este o vopsea albă pentru interior, pe bază de copolimer acrilic în emulsie apoasă. Este recomandată pentru finisarea pereților și tavanelor, atunci când se dorește un aspect mat, curat și uniform.
Se aplică cu pensula sau rola, în cel puțin 2 straturi, cu diluare de maximum 10% cu apă. Produsul are consum orientativ de 10-12 m²/L/strat, uscare superficială în aproximativ 30 de minute și permite aplicarea stratului următor după aproximativ 4 ore.
Specificații tehnice
| Cod produs | 0000000007566 |
| Tip produs | Vopsea lavabila Tempera |
| Utilizare | interior |
| Culoare | alba |
| Brand | AGN Depot |
| Cantitate | 15L |
| Diluare | max. 10% cu apă |
| Aplicare | pensulă sau un roller |
| Conditii optime aplicare | 10-30°C |
| Consum | 10-12m²/L/strat |
| Depozitare | In spatii acoperite, uscate, aerisite, ferite de umiditate, radiatii solare, surse de caldura si foc deschis. |
| Natura liantului | Copolimer acrilic in emulsie apoasa |
| Solvent | Apa |
| Masa volumica | 1,30 ± 0,05 kg/l |
| Vascozitate | 32000 ± 1600 cps la 25 °C |
| Granulometrie | - |
| Rezistenta la spalaficare UNI EN 11998 | - |
| Stralucire | - |
| Uscare superficiala | 5-10, opac (UNI EN ISO 2813) |
| Acoperire straturi | 30 min |
| Temperatura mediu | dupa 4 ore |
| Umiditate relativa mediu | +8 °C / +35 °C |
| Temperatura suport | <75% |
| Umiditate suport | +5 °C / +35 °C |
| Numar straturi | <10% |
| Temperatura conservare | cel putin 2 straturi |
| Atribute nefiltrabile | +5 °C / +30 °C |
Documente tehnice
